Jezik

eng

Pratite nas

 

Datum

24. februar

25. februar

26. februar

27. februar

28. februar

Program

FEST 46 GALA

FEST 46 GALA

FEST 46

GLAVNI TAKMIČARSKI

FEST 46 GALA

19.00

 




 

400 d.

TRI BILBORDA ISPRED EBINGA U MISURIJU / Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Velika Britanija/SAD

2017, 115’

R: Martin McDonagh

U: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Peter Dinklage

F/N: Venecija (Najbolji scenario), San Sebastijan (Nagrada publike)

SKVER / The Square

Švedska/Nemačka/Francuska/Danska

2017, 142’

R: Ruben Östlund

U: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West

F/N: Kan, Toronto

 

SKRIVENA LJUBAV / Call Me by Your Name

Italija/Francuska/Brazil/SAD

2017, 130’

R: Luca Guadagnino

U: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg

F/N: Sandens, Toronto

DOVLATOV

Rusija/Poljska/Srbija

2018, 126’

R: Aleksey German

U: Milan Marić, Danila Kozlovsky, Artur Beschastny

F/N: Berlin

LEGENDA O KONKUBINI / Kûkai

Kina/Japan

2017, 129’

R: Kaige Chen

U: Xuan Huang, Shôta Sometani, Yuqi Zhang

 

 

FEST 46

FEST 46

FEST 46 GALA

GLAVNI TAKMIČARSKI

FEST 46 GALA

22.00

 


 

 

400 d.

LADY BIRD

SAD

2017, 94'

R: Greta Gerwig

U: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

F/N: Zlatni globus (Najbolji film, Najbolja glumica)

VERNOST / Le Fidèle

Belgija/Francuska/Holandija

2017, 130'

R: Michaël R. Roskam

U: Matthias Schoenaerts, Adèle Exarchopoulos, Eric De Staercke

F/N: Toronto, Venecija, Čikago

 

 

 

DOVIĐENJA, TAMO GORE / Au revoir là-haut

Francuska

2017, 117’

R: Albert Dupontel 

U: Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte

F/N: Kan

 

ISKUŠENIK / First Reformed

SAD

2017, 108’

R: Paul Schrader

U: Amanda Seyfried, Ethan Hawke, Cedric the Entertainer

F/N: Venecija

ZAISTA, NIKADA NISI BIO OVDE / You Were Never Really Here

Velika Britanija/Francuska/SAD

2017, 85’

R: Lynne Ramsay

U: Joaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Alessandro Nivola

F/N: Kan (Najbolji glumac, Najbolji scenario)

 

 

 

Datum

01. mart

02. mart

03. mart

04. mart

05. mart

Program

FEST 46

FEST 46 GALA

FEST 46

FEST 46 GALA

FILM ZATVARANJA /  FEST 46

19.00

 




 

400 d.

NIOTKUDA / Aus dem Nichts

Nemačka/Francuska

2017, 106’

R: Fatih Akin

U: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Acar

F/N: Kan (Najbolja glumica)

 

OBLIK VODE / The Shape of Water

SAD

2017, 123’

R: Guillermo del Toro

U: Sally Hawkins, Doug Jones, Michael Shannon, Richard Jenkins

F/N: Venecija (Zlatni lav), Toronto, London

FANTOMSKA NIT / Phantom Thread

SAD                                               

2017, 115’

R: Paul Thomas Anderson

U: Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville 

 

EVA

Francuska/Belgija

2018, 130’

R: Benoît Jacquot

U: Isabelle Huppert, Gaspard Ulliel, Julia Roy

F/N: Berlin

JA, TONJA / I, Tonya

SAD

2017, 119’

R: Craig Gillespie

U: Margot Robbie, Sebastian Stan, Julianne Nicholson

F/N: Toronto

 

 

GLAVNI TAKMIČARSKI

SRPSKI FILM

GLAVNI TAKMIČARSKI

FOKUS EVROPA

FOKUS EVROPA

22.00

 


 

 

400 d.

AGAPE

Hrvatska

2017, 87'

R: Branko Schmidt

U: Goran Bogdan, Pavle Čemerikić, Denis Murić

F/N: Pula

 

IZGREDNICI / Offenders

Srbija

2018, 107’

R: Dejan Zečević

U: Radovan Vujović, Marta Bjelica, Mladen Sovilj, Svetozar Cvetković

F/N: Čikago

PRAVO MESTO / The Place

Italija

2017, 105’

R: Paolo Genovese

U: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi

 

 

DVOSTRUKI LJUBAVNIK / L'amant double

Francuska/Belgija

2017, 107’

R: François Ozon

U: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

F/N: Kan

 

LICE / Twarz

Poljska

2018

R: Malgorzata Szumowska

U: Mateusz Kosciukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Malgorzata Gorol

F/N: Berlin